Андреа Бочели со молитвата “Надеж на сите “- пренесе силна музичка порака за сплотување и надеж низ целито свет

560

„Не е концерт, не е настап, ова е молитва  за светот која се надевам дека за миг ќе не сплоти сите и ќе бидеме посилни во борбата против страшната епидемија која допре до сите меридијaни и народи„ – истакна Андреа Бочели познатиот италијански тенор, на својот јутубе канал, кој вчеравечер во празната Катедрала ДУОМО во Милано маестрално ја изведе.

Придружуван од пијанистот   , од внатре во празната Катедрала и пред неа со многу емотивна изведба на три дела посветени на Мајката Божја ,Андреа Бочели емпатијата и подадените раце ги пренесе насекаде.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.