„Есенски музички свечености 2021“ од 5 до 30 ноември 2021

315

 22. издание на манифестацијата „Есенски музички свечености“ 2021 почнува  на 05.11.2021 година (петок) со концертот на Националниот ансамбл „Танец“ и Влатко Стефановски (со почеток во 20 часот во Салонот на Националната опера и балет)  и ќе трае до 30.11.2021 година. 

Билетите се во продажба на karti.com.mk и пред почетокот на концертот во Националната опера и балетКонцертот ќе се одржи согласно протоколите за одржување на настани.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.