Конкурс за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин”во 2021 година

221

Одборот за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин” во 2021 година, распиша конкурс за доделување на наградата со која што се оддава признание за остварувања од областа на публицистиката и новинарството.
Конкурсот трае од 1.10 до 31.10.2021 година.
Конкурсот е достапен и на веб- страницата на Министерството за култура:

Конкурс за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин”во 2021 г.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.