Изложба “Неподнослива празнина” во Музеј на Град Скопје

300

Во Музеј на Град Скопје ќе се отвора самостојна изложба “Неподнослива празнина” на мултимедијалната уметничка Дијана Томиќ Радевска.
.
Изложбата ќе биде поставена во Музејот на град Скопје од 1 до 15 Октомври.
Отворањето е на 1 Октомври 2021 година, петок од 20 до 22 часот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.