„Магбет„ во Македонски Народен Театар утревечер од 19 часот

1087

Од Македонски Народен Театар информираат дека претставата „Макбет” во режија на Нела Витошевиќ, поради технички причини на 28-ми мај ќе биде со нова сатница т.е. се презакажува за во 19 часот.

„Претставата првично беше најавена за 20 часот, но истата ќе се помести за еден час порано, односно ќе започне во 19 часот. Со нагласок дека  денот на изведбата останува ист 28-ми мај – се менува само саатницата за почетокот на истата“ – информираат од МНТ.

28 мај, 19 часот Македонски народен театар,  безверемнскиот „Магбет“ во  нова свежа поставка.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.