Најново на македонската естрада -„Крива сум“ со Антонија Гиговска

1175

Младата Антониа Гиговска денеска го објави спотот за нејзината нова песна, со наслов „Крива сум“. Автори на песната се : текстот е на  Игор Џамбазов, а музиката е дело на Дарко Димитров. Како и претходно,  така и овојпат Гиговска за видеото соработуваше со режисерот Даниел Јовески.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.