НЕ ПРОПУШТАЈТЕ: Вечерва концерт на Рамбо Амадеус онлајн од 20 часот

90

Вечерва, 26.12.2021 од 20 часот Рамбо Амадеус, заедно со Фајв Винетус, прави концерт во Комбанк салата во Белград. Вистински четиричасовен спектакл за оние фанови кои се негова крвна група…
Не пропуштајте, можете да гледате онлајн, со набавка на билет, на следниот линк
***

https://www.entrio.si/en/event/rambo-amadeus-online-iz-doma-sindikata-10071?src=home_main_slider&utm_source=entrio&utm_medium=homepagebanner&utm_campaign=homepagebanner

Концертот е како што најавува, планетарен, што ќе рече со космополитски карактер. Секогаш актуелниот Рамбо, минатата година беше пренесуван низ цел Балкан, кога за национализмот кој завладеа обвини дека сите с(м)е виновни затоа што сме гласале за национализам, и распад на Југославија. Во таа прилика рече, по што беше доста цитиран: “Многу едноставно. Народот е глуп, а сега се буни затоа што е глуп. Па не можеш и да бидеш глуп и да се буниш што си глуп”…

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.