Недостатокот на самодисциплина и одговорност доведе до построги мерки за движење

793

Многумина се збунети и изрволтирани од вчерашната Одлука да се ограничат движењата на граѓаните. Во денови кога епидемијата добива посилен замав, стравот од неконтролирано ширење кое ќе доведе до опасност голем број на луѓе но и ќе го стави здравствениот систем пред сериозни проблеми, оваа одлука е очекувана.

Сепак потребна е самоконтрола и одговорност за да може со помалку штети да се помине овој тежок период на борба со невидлив но многу опасен непријател.

Следете ги и почитувајте ги правилата!

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.