Radio Garden- Со еден клик можете да ја свртите планетата слушајќи гласови од целиот свет

948

Дека човекот е најпаметното и најрилагодливото суштество покажуваат и деновиве на епидемија од смртоносниот вирус Ковид 19 на најразличните начини, облици, медиуми што ги смислува човекот за да опстои во моменти, денови на светска изолација и карантин кој тешко се издржува.

Така и ова Радио Гарден , ви дава можност да ја вртите земјината топка со еден клик, изберете било која зелена точка и  откријте нова радио станица буквално од сите страни на светот и сите меридијани.

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.