Во спомен на најсветлата музичка македонска ѕвезда Тоше Проески- 12 години “Без тебе“

926

Тоше Проески, најсветлата музичка македонска ѕвезда, најтоплиот оригинален глас, најшироката искрена насмевка, најнежната хумана душа. И што уште да се каже и после 12 години од несреќниот миг кога замина од овој свет ,кој по се што гледаме е недостоен за човек како него.

Во знак на спомен и почит и неговата „автобиографска“ како што ја нарекуваше :

Црешата да ја најдам жива ..

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.