За најмладите – Конечно тв верзија на безвременскиот роман “Зоки Поки“ од Оливера Николова

1156

ТВ-серијата „Зоки Поки“, снимена по безвременскиот истоимен роман на писателката Оливера Николова, најмладите ќе можат да го следат од 4 -ти мај. Десетте епизоди кои беа снимени минатото лето во Скопје, ќе ги оживеат саканите ликови на многу генерации Зоки Поки и Лидија-Лиде и нивните другари и семејства.

После ТВ емитување , епизодите ќе бидат достапни и на веб-страницата ZokiPoki.mk и на официјалниот YouTube канал.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.