За оние од над 40-тите-Тома Здравковиќ, животот на една младост

230

Деновиве во јавноста голем фид бек на едно време. Не знам дали од носталгија по младоста, дали од носталгија за едно убаво од оваа перспектива безгрижно време, потсетување на вечниот сонувач, вљубеник во песните, кафаните и жените, југословенскиот пеач Тома Здравковиќ.

Филмот за него “ТОМА “ во режија на  Драган Бјелогрлиќ а во главна улога на Тома Здравковиќ , Милан Мариќ ја разбурка некогашната југословенска јавност, која не престанува да ги споделува емотивните делови од овој филм.

Филмот од понеделник и во кино Милениум пред скопската публика!

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.