ЗНМ – За сите заинтересирани напредна онлајн работилница -БИДИ МОБИЛЕН НОВИНАР:

289

На 06.10.2020-вторник сите заинтересирани и пријавени на повикот за онлајн работилница ќе имаат четиричасовен онлајн тренинг со паузи помеѓу сесиите и работна задача по завршување на тренингот.

Во рамки на активностите на ЗНМ е и оваа работилница своевиден почетен курс за мобилно новинарство.Доколку сакаш да научиш повеќе трикови и техники на занаетот, сакаш да научиш како да креираш висококвалитетни новинарски приказни со твојот мобилен телефон со поддршка и под менторство на експертите на Томсон Медија, пријави се.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.