Куларт филм на неделата- Wonder Woman (2017)

1194
„Wonder Women“ e акционинен трилер филм, кој ви го задржува вниманието во еден здив . Приказната почнува кога еден пилот се урнува со својот авион и доаѓа во конфликт со надворешниот свет. Во неговиот надворешен свет се појавува  Дијана,  амазонски воин со обука за преживување, која го напушта својот дом. Животот го насочува кон борби и водење на војна, затоа што открива дека тоа е нејзината вистинска судбина.

 

Режисер на филмот Patty Jeniks , по сценарио Allan Heinberg и Zack Snyder.
Главните улоги се на : Gal Gadot, Chris Pineи Robin Wright

Каде филмското дејство ќе ве одведе ќе видите до крајот на филмот, но заклучокот ќе биде секако епски.(лиричен)

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.