Онлајн работилница за продукција на дела со подвижни слики

217

Онлајн работилница за продукција на дела со подвижни слики водени од уметникот и експериментален филмски режисер Бен Риверс.Времетраење: 3 часа со 30 мин, ќе се одржи на Први октомври од 13.00 до 16.30 часот
Учесници: Студенти од Факултетот за уметност, уметници кои работат со подвижна слика, студенти на Факултетот ЕСРА, Студенти на Факултетот за драмски уметности
Биографии на инструкторот: Бен Риверс (роден 1972 година) е уметник и експериментален филмски продуцент со седиште во Лондон, Англија. Неговата работа е прикажана на филмски фестивали и галерии низ целиот свет и има добиено бројни награди. Работата на Риверс опфаќа теми, вклучително и истражување на непознати територии на дивината до искрени и интимни портрети на субјекти од реалниот живот.
Начин на пријавување: https://docs.google.com/forms/d/1hH10fhzuNyifXVUMzlHZPAYu5aLUwYCIme2EjskNRZk/edit?ts=61434f08
Учесниците ќе бидат пре-селектирани согласно нивните биографии и тесен интерес на работа, заради ограничениот број на партиципиенти. За резултатите ќе бидете известени!

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.