БИТОЛА: Се прикажа “Франкештајн KUNST Ко – 19”

29

Автор и режисер: Јован Ристовски
На 17 ноември, во Културен и информативен центар – Битола (Офицерски дом) се одржа претставата “Франкештајн KUNST Ко – 19”. P
Играат: Никола Пројчевски, Кристијан Танчевски, Катерина Аневска, Марија Стефановска, Никола Стефанов, Валентин Дамчевски, Валентино Апостоловски и Сандра Грибовска.
Костимограф: Марта Дојчиновска
Шминка: Симона Ристевска
Дизајн на плакат: Димитар Ристовски
Организатор: Александра Десковска
Светло: Игор Мицевски
Продукција на ATO

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.