Џифони патува низ Македонија

1010

Филмскиот фестивал за млади „ЏИФОНИ ПАТУВА“ ,го продолжува своето патување низ Македонија. На 19 и 20 април во Центарот за Култура “Кочо Рацин” во Кичево со почеток од 10 часот ќе се одржат филмските проекции за младите од Кичево.

На фестивалот младите ќе гледаат филмови ќе дискутираат и ќе учествуваат во креативни работилници.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.