Кино репертоар во Битола

11

Филмска програма во КИНО МАНАКИ

(Од 22 до 24 март 2024)

22.03.2024, петок

18:00

„Кунг-фу панда 4“ – Режија: Мајк Мичел, Стефани Стајн (Влезница: 180 мкд)

20:00

„Јорговани“ – Режија: Синиша Цветиќ (Влезница: 200 мкд)

 

23.03.2024, сабота

18:00

„Кунг-фу панда 4“ – Режија: Мајк Мичел, Стефани Стајн (Влезница: 180 мкд)

20:00

„Јорговани“ – Режија: Синиша Цветиќ (Влезница: 200 мкд)

 

24.03.2024, недела

18:00

„Кунг-фу панда 4“ – Режија: Мајк Мичел, Стефани Стајн (Влезница: 180 мкд)

20:00

„Јорговани“ – Режија: Синиша Цветиќ (Влезница: 200 мкд)

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.