Промоција на книгата “Филм и Филмска писменост“

8
Денес, на 31 – ви мај со почеток во 19 часот ќе се случи промоција на книгата „Филм и Филмска писменост“ од авторката Даниела Станковска- Плачковска, во Кинотека на Македонија.
Книгата е издание на издавачката куќа Флип Бук Букс.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.