Книжевен фестивал – „Друга приказна“ по четврти пат

662
Четвртото издание на книжевниот фестивал „Друга приказна”,  ќе се одржи од 5 до 8 септември во Младинскиот културен центар во Скопје.
НА МАРГИНИТЕ е насловот на главната тема на фестивалот. Една од причините за ваквиот наслов е што годинава се одбележува 25-годишнината на списанието за култура, МАРГИНА и 10 години од порталот ОКНО .
Во рамки на фестивалот, многу книжевни средби, настани, изложби, разговори, читања и концерти.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.