Куларт филм на неделата – „Боемска рапсодија “

636
Филмот „Боемска рапсодија “ минатата есен дојде меѓу љубителите на филмот музиката и легендарниот рок бенд Queen, за да ја раскаже приказната за легендите кои сеуште не згаснале, Queen и нивниот пеач Freddie Mercury, пеачкиот вокал со неговиот прекрасен настап од 1985  Live Aid.
Контраверзниот живот на неповторливиот Freddie Mercury испреплетен со настани, музика, концерти и животот на другите членови на Queen се свежа музичка приказна која остава без здив.
Под режисерската палка на Bryan Singer, напишано од  Anthony McCarten i Peter Morgan, улогите ги играат Rami Malek, Lucy Boyton , Gwilym Lee…
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.