51. издание на Венецијанско биенале

712

Педесет и осмото Венециско биенале беше отворено за јавноста на 11 мај, на различни локации низ италијанскиот град.

Оваа година Биенелето во Венеција се одржува под името  „May you live in interesting times“ („Да ти се погоди да живееш во интересни времиња“), а содржините ќе бидат отворени за јавноста до 24 ноември.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.