Куларт филм на неделата -Човек Пајак, далеку од дома

1277

Најновата премиера на филмот во режија на Jon Watts,Човек Пајак, далеку од дома (Spider man, far from home ) во улоги на Tom Holland, Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei….

Во новата Американски акционен и авантуристички филм,продолжение на Човекот пајак , Питер Паркер се враќа во филмот „Човек-пајак: Далеку од дома“ во следното поглавје за популарниот јунак. По големата битка со Одмаздниците и трагичниот пораз, на Питер му е потребно малку време за себе. Пријателскиот јунак од соседството им се придружува на своите најдобри пријатели на летниот одмор во Европа.

Но, планот на Питер за мирен одмор бргу ќе пропадне, кога ќе разбере за нападот на мистериозните суштества, кои прават хаос по целиот континент.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.