Куларт филм на неделата- Spider-Man/ Into the Spider-Verse (2018)

673
Spider-Man/ Into the Spider-Verse -Човекот пајак/ Во мрежата на стихот
Тинејџерот  Мајлс Моралес станува Spider-Man на неговата реалност. Преминувањето вонеговиот друг пат заедно со пет колеги од други димензии и нивното обединување за да се спречи заканата и опасностите  за сите реалности е уште една интересна приказна и визуелна возбудлива перцепција за Човекот пајак.

Режисери: Боб Персичети и Петер Рамсеј

Сценаристи: Фил Лорд, Родни Ротман
Главни улоги: Шамејк Мор, Џајк Џонскон  и Халии Стенфелд
Продукција 2018
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.