„Дремка за двајца“- нова книга од Братислав Димитров

289

Скопје, 9 октомври 2021
Наскоро, се најавува промоција на новата книга од Братислав Димитров: „Дремка за двајца“ – избор од стари, но и многу нови колумни и раскази кои ќе ве насмеат до солзи и ќе разбудат позитивни чувства и емоции.
Книга, без дневна политика, со многу хумор и страст.
Официјалната промоција наскоро ќе биде во Скопје!
Тој е познат драматург и колумнист, и има објавено повеќе книги.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.