Вечерва промоција на романот „Југослав“ од Ана Вучковиќ

121
Скопје, 26 октомври 2021
Вечерва, со почеток од 20 часот во МКЦ (сала Фросина) ќе се одржи промоција на романот „Југослав“ од Ана Вучковиќ.
Промотори: Лилјана Пандева и Сашо Огненовски, преведувач на делото
Модератор: Јулијана Величковска.
– “Југослав“ е една елегична поема за заедничкото време што јунакињата го поминала со својот татко, со посебен акцент на времето поминато во убиената Југославија– Срѓан Средиќ
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.