Од најновите светски филмови -„Blue story” уште една филмска приказна во која нема победници

521

Приказна од улиците на Њујорк , каде двајца блиски пријатели како браќа станаа непријатели. Ова е новиот трајлер за насловениот филм  “Сина приказна“ од режисерот Rapman, чијтрајлер  излезе на крајот на месец март!

Најдобрите пријатели  Timmy (Stephen Odubola) и Marco (Micheal Ward) одат во исто училиште во  Peckham, но живеат во заедничко соседството. 

Кога Марко ќе е  вклучен во тепачка со еден од другарите на Тими од основоното училиште, двете момчиња застануваат на две ривалски страни и никогаш не завршува кругот на гангстерската војна , каде нема победници туку сите се губитници… 

Поврзете се со  #BlueStoryMovie

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.