Од неделната програма на Велешкиот театар “Џинот“

997
Оваа недела интересен репертоар на Велешкиот театар, кој има склучителна актерска екипа. Било што да изберете и да погледнете ќе има зошто.
Вторник, 24.09, на Голема сцена од 20 часот ќе се игра претставата ОДАМ НА ЛОВ.
Среда, 25.09, Малата сцена од 20 часот резервирана на претставата  ТЕАТАР ЉУБОВ МОЈА.
Во четврток, 26.09 на Големата сцена ќе се игра претставата ЗЛОСТОРСТВОТО НА 21 ВЕК со почеток во 20 часот.
Викендот започнува со претставата  СИНИОТ ПОРТОКАЛ на Мала сцена во петок од 20 часот . И како заокружување на репертоарската недела на радост за најмладата публика, во недела нивната вечна тема на интерес , претставата ЦРВЕНКАПА, која ќе се игра на Голема сцена од 12 часот.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.