Поетска вечер со поезијата на Димитријевиќ и Матјановиќ

14
 Вечерва, среда, 19.06  2024 година  во 19 часот во ЈУ Дом на култура “Кочо Рацин”- Скопје голем салон, ќе се одржи промоција на поетското творештво на авторите: Јасмина Димитријевиќ- Загреб- Крушевац и Милош Матјановиќ- Београд.
Учесници: Лидија Лучко Јеремиќ, Благојкa Филипчева и Наталија Наумовска.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.