Прес конференција во МНТ- „Магбет“ во режија на Нела Витошевиќ

1593

Во среда, на 8 мај од 12 часот во  Македонскиот народен театар ќе се одржи  за најава на премиерната изведба на претставата „Макбет”, од авторот Вилијам Шекспир, а во режија на Нела Витошевиќ.

Премиерата ќе се одржи на  големата сцена во МНТ, на 9-ти мај од 20:00 часот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.