Репертоар на кино Милениум (30.9.-6.10.2021)

263

Распоред за четврток-петок (30.9.-1.10) и понеделник-среда (4-6.10)
17:00 | The Boss Baby: Family Business
режија:Tom McGrath
20:00 | The many Saints of Newark
режија: Alan Taylor
22:30 | Don’t breathe 2
режија: Rodo Sayagues

Викенд распоред за сабота-недела (2-3.10)
11:00 | PAW PATROL: The Movie
режија: Cal Brunker
13:00 | Space Dogs: Tropical Adventure
режија: Inna Evlanikova
17:00 | Boss Baby: Family Business
режија:Tom McGrath
20:00 | The many Saints of Newark
режија: Alan Taylor
22:30 | Don’t breathe 2
режија: Rodo Sayagues

Билетите по цена од 150 денари се достапни на билетарница во кино Милениум.Цената се однесува на сите филмови.
Повеќе информации: https://kinomilenium.mk
Социјални мрежи:https://www.facebook.com/KinoMilenium
https://www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.