Репертоар на кино Милениум (7-13.10.2021)

194

Распоред за четврток-петок (7-8.10) и понеделник-среда (11-13.10)
17:00 | Boss Baby: Family Business
режија: Tom McGrath
20:00 | NO TIME TO DIE
режија: Cary Joji Fukunaga
•Викенд распоред за сабота-недела (9-10.10)
11:00 | PAW PATROL: The movie
режија:Cal Brunker
13:00 | Space Dogs: Tropical Adventure
режија: Inna Evlanikova
17:00 | Boss Baby: Family Business
режија: Tom McGrath
20:00 | NO TIME TO DIE
режија: Cary Joji Fukunaga

Билетите по цена од 150 денари се достапни на билетарница во кино Милениум.Цената се однесува на сите филмови, освен „NO TIME TO DIE“ чија цена изнесува 200 денари.
Повеќе информации: https://kinomilenium.mk
Социјални мрежи:https://www.facebook.com/KinoMilenium
https://www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.