Репертоар на кино Милениум (9-15.12.2021)

62

Распоред за четврток-петок (9-10.12.) и вторник (14.12.)

14:30 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ

17:00 | 100% ВОЛК
режија: Алекс Стадерман

19:30 | ПРИКАЗНА ОД ЗАПАДНАТА СТРАНА
режија: Стивен Спилберг

22:00 | ПОЧЕТОК НА ПРИТАЕНО ЗЛО: РАКУН СИТИ
режија: Јохан Робертс

 

  • Викенд распоред (11-12.12.)

11:00 | 100% ВОЛК
режија: Алекс Стадерман

13:00 | ЕНКАНТО
режија: Кастро Смит

15:00 | ИСТЕРУВАЧИ НА ДУХОВИ: НАСЛЕДСТВО
режија: Џејсон Рајтмен

17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ

19:30 | ПРИКАЗНА ОД ЗАПАДНАТА СТРАНА
режија: Стивен Спилберг

22:00 | ПОЧЕТОК НА ПРИТАЕНО ЗЛО: РАКУН СИТИ
режија: Јохан Робертс

 

  • Распоред за понеделник (13.12.)

14:30 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ

17:00 | 100% ВОЛК
режија: Алекс Стадерман

Проекција на краток филм

20:00 | ПИКАВЕЦ
режија: Ѓорѓе Нешковиќ

22:00 | ПОЧЕТОК НА ПРИТАЕНО ЗЛО: РАКУН СИТИ
режија: Јохан Робертс

 

  • Распоред за среда (15.12.)

14:30 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ

17:00 | 100% ВОЛК
режија: Алекс Стадерман

19:30 | Презентација на Ирина Дишовска и Лазо Миновски за нивното искуство со искачувањето на непалскиот џин Ама Даблам, еден од технички најтешките врвови на светот

22:00 | ПОЧЕТОК НА ПРИТАЕНО ЗЛО: РАКУН СИТИ
режија: Јохан Робертс

 

*Во репертоарот за оваа недела ќе има две отстапки, односно проекција на краткиот филм „Пикавец“(13.12.) и презентација на Ирина Дишовска и Лазо Миновски за нивното искуство со искачувањето на непалскиот џин Ама Даблам, еден од технички најтешките врвови на светот(15.12.).

Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („Несовршениот робот Рон“, „100% Волк“и „Енканто“) чија цена изнесува 150 денари.
Билетите за проекцијата на краткиот филм „Пикавец“ изнесуваат 100 денари.
Влезот за презентацијата на Ирина и Лазо е слободен, со претходно подигнување на бесплатен/протоколарен билет на билетарница во кино Милениум.

 

Повеќе информации: kinomilenium.mk
Социјални мрежи:www.facebook.com/KinoMilenium
www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.