„Сирена во Париз“ – филм кој ќе се снима во Битола и Скопје

1418

Продукцијата “Сестри и брат Митевски”, во Битола ќе го снима филмот „Сирена во Париз“ а првата клапа е закажана за 30-ти август. После првата недела на снимање во Битола, филмската екипа ќе се префрли во Скопје.

Се работи за филм на белгиски копродуцент, кој минатата година снимаше филм во Македонија а од Продукцијата Митевски, изјавуваат дека ова е уште еден доказ дека се квалитетна филмска продукција, која може да понуди кваитетни филмски работници.

Деновиве во Битола актуелен повикот за статисти на филмот од сите возрасти!

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.