“Скопје чита” во КИЦ

155

Културно-Информативен Центар – Скопје, ја организира традиционалната поетска манифестација “Скопје чита”, која ќе се одржи по шести пат, на ден 27
и 28.10.2021 година.Почетокот е во 18 часот  во Изложбениот салон –Империјал II.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.