“Маре” во Кинотека

121

Скопје 25 октомври 2021

Швајцарско-хрватската драма „Маре” вечерва и утревечер од 18 часот ќе биде прикажана во Кинотека на Северна Македонија.Во главната улога е хрватската актерка Марија Шкаричиќ, која ги освои наградите за најдобра актерка на филмските фестивали во Сараево и во Пула.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.