Среда 13 јули на Cinedays Festival of European Film

24

20:30 ГТЦ покрив
ВЕРА СОНУВА ЗА МОРЕТО, Kaltrina Krasniqi (SEE)

20:30 Кинотека
ДРУГИ ЛУЃЕ, Александра Терпинска (OS) 106′

21:00 МКЦ парк
Синиот час, Ана Јакимска (MKShorts)
Р.М.Н. Кристијан Мунгиу

22:30 Кино Милениум
БЛИСКОСТ, Лукас Донт (Gala)

22:30 Кинотека
ДУШЕВНА КУЈНА, Фатих Акин 99′

23:30 МКЦ парк
Living Music Project (Cinemusic)

21:00 Музеј на Современа Уметност.
„Крацери“ – „ПРОСТОРИ, ЗВУЦИ и ДВИЖЕЊА“

#cinedays #livingmusic #MKC

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.