„Џифони Македонија“ ќе биде отворен со филмот „Итало“

17
По повод отворањето на 10. издание на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“,  в среда, 5 октомври во Кинотеката на Македонија ќе се одржи  прес-конференција, на која јавноста ќе биде запознаена  со програмата на годинеШното издание.
Фестивалот „Џифони Македонија“ ќе биде отворен на 5 октомври во 19 часот во киното  „Милениум“ со филмот „Итало“ на режисерката Алесија Скарсо, а влезот е слободен.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.