Волонтери, МакеДокс ве повикува!

23

Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“, што ќе се одржи од 18 до 25 август 2022 година во Скопје, објави отворен повик за волонтери.
Пријавите се испраќаат на имејл: [email protected] до 30 јули 2022 година.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.