Дело на Бертолт Брехт во НТБ!

111

Едно од најкотроверзните дела на Бертолт Брехт најпосле во НТБ!
– Поединецот понесен од неограничени амбиции кој незаслужено преку криминал и притисок успева да се искачи по скалилата на власта за да ја стекне славата на владеењето – се претвора во шизофрен-ѕвер кој станува многу опасен за целото човештво.
Во оваа претстава го третираме токму тој и токму таквиот поединец.
Премиерата е закажана за 06.05 во 20.00ч а репризата за 09.05. во 20.00ч.
*Претставата не е наменета за публика помлада од 18 години*
Ќендрим Ријани, режисер

Трејлер на линкот

https://fb.watch/cPzlOfylHK

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.