Се одржа Вечер на кинески филм на ФДУ, се прикажа филмот “Убав поглед”

14

На Факултетот за драмски уметности Скопје се одржа Вечер на кинески филм – настан во заедничка организација со Амбасадата на НР Кина.

По овој повод, во просториите на Академската сцена на ФДУ беше прикажан филмот „Убав поглед“.

Пред проекцијата свое кусо обраќање имаат Деканот на ФДУ проф. м-р Бесфорт Идризи и НЕ Амбасадорот на НР Кина.

По завршувањето на проекцијата присутните вкусија вкусна традиционална кинеска храна.

 

 

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.