Вечерва во МКЦ „Пливање во лепливото езеро“

199
Скопје, 31 октомври 2021

Вечерва, во МКЦ Галерија, со почеток од 20 часот ќе се отвори „Пливање во лепливото езеро“, колаборативен проект на визуелните уметници Елена Чемерска, Ивана Мирчевска и Филип Велковски.

Линкови за настанот:

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.