Во МКЦ вечерва филмот “Вљубени жени”

121

Вечерва, 27 октомври, од 20 часот во МКЦ (Џебно кино) ќе се одржи проекција и дебата во склоп на Дебатниот филмски клуб ЛАЛЕ со Влатко Галевски.

Го гледаме „Вљубени жени“ – филм на контроверзниот режисер Кен Расел. Филмот го истражува светот на сексот, страста и класите. Ѕвезден актерски квартет: Гленда Џексон, Оливер Рид, Алан Бејтс и Џени Линден.
Гостин на дебатата е режисерот Митко Панов.

*Настанот ќе се одржи со строго почитување на актуелните ковид-протоколи.
*Влезот е слободен. Ќе се одвива по принципот прв дојден – прв услужен.

Корисни линкови:

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.