Кучето Џое си доби сликовница

90

Кучето Џое од Буково си доби сликовница, со илустрации на уметницата Кети Радевска, а текст на Вера Самарјанин.
-Оваа сликовница е во спомен на моето миленице Џое кое трагично го загуби својот живот но остана голем спомен во нашите срца, и ми е многу драго што пак ни се врати дома, но овојпат преку оваа прекрасна сликовница. Таа ќе ни биде драг спомен засекогаш, вели илустраторката.
Сликовницата наиде на позитивни коментари.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.