Изложба насловена “Цртај на македонски јазик со глаголица”

39

Изложба насловена “Цртај на македонски јазик со глаголица” ќе се одржи во Галерија “КО-РА” на 12.06.2024 во 18 часот.

Организатор е Младинската културна асоцијација на Бошњаците “Шадрван”- Скопје

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.