Изложба на Детската Ликовна Школа во Вевчани

44

Утре, 20.07.2022 ( Среда ) во Мултикултурниот центар „ Коста Србакоски “ – Вевчани во 20 часот ќе се отвори изложбата на уметничките дела од Детската Ликовна Школа која годинава се одржа во рамките на ликовната колонија „Вевчански видувања “.
Изложбата е дел од манифестацијата „Вевчанско лето” во организација на Здружението „ Вевчани Турист Инфо “ а под покровителство на Општина Вевчани.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.