Европа- ФОН организира годишна студентска изложба 

15

Студентската изложба и промоција на мултимедијални дела изработени од студентите на Факултетот за дизајн и мултимедија при Американскиот универзитет на ЕВРОПА- ФОН, во студиската 2023/24 година.

Делата и проекциите Ве очекуваат во Домот на армијата на РС Македонија, а свеченото отворање е во среда, на 12.06.2024 година , со почеток во 20 часот.

Плакатот за годинешното издание е изработен од студентката Јоана Симоновска. Посетете го мегданот каде креативноста ја дружи напредната технологија!

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.