17.Интернационален фолклорен фестивал во Велес

81
Општина Велес го најавува  17. издание на Интернационалниот фолклорен фестивал во Велес. Ова издание на фестивалот е од особено значење за граѓаните на Велес но и за сите граѓани на државата затоа што значи враќање на големите меѓународни културни настани по двегодишната здравствена криза.
 Во периодот од 06 до 09 јули годинава публиката ќе може да ги проследи настапите на фолклорните ансамбли од Турција, Словачка, Хрватска, Бугарија и Македонија.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.