7 октомври: Целовечерен концерт „Културно уметнички работници”

31

На 7 октомври (петок), со почеток во 20 часот, целовечерен концерт ќе одржи скопската група „Културно уметнички работници”.

Покрај нив како гости, ќе настапат и пријателските бендови „Катран” и „Сватовски”. На концертот ќе биде презентиран материјалот од најновиот, седми по ред албум на „Работниците”, насловен „Панк кабаре”, кој е веќе снимен и е планирано да биде објавен до крајот на оваа година. Реализацијата на концертот е поддржана од Град Скопје.

 

Распоред на настапи:

– 20.00 – Отворање на врати

– 20.30 – 21.00 – Сватовски

– 21.10 – 21.50 – Катран

– 22.00 – 00.00 – Културно Уметнички Работници

 

FB Event: https://www.facebook.com/events/5163082530470565

FB Page: https://www.facebook.com/Kulturno.Umetnicki.Rabotnici/

YouTube: https://www.youtube.com/rabotnici

Дискографија: https://rabotnici.bandcamp.com/

Биографија: https://kulturno-umetnicki-rabotnici.weebly.com/1041108010861075108810721092108011121072.html

Документарен филм „Денот да е радосен”: https://youtu.be/XA18ASdd7lw

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.