КИЦ Битола деновиве со богата културна понуда

32

ЈОУ Културен и информативен центар – Битола продолжува со богата културна понуда, како дел од Интернационалниот фестивал на класична музика „Интерфест” 2022.
Во вторникот, на 04. октомври, се одржа ликовна изложба “Пат за Дихово” Миливое Новаковиќ- Кањош, Србија, и Рецитал на Мерсиха Шукри – харфа
Следуваат нови настани:- Четврток 06 октомври
19 часот воОфицерски дом- Промоција на книгата
„Непристрасноста како начело на кривичната постапка” од Никола Главинче .
Сабота 9 октомври во „Кино Манаки” 18 часот
промоција на филмот „Младите се иднината” продукција: Онлајн магазин „Читај бе” и „Креатив продукција” поддржано од Општина Битола
Сабота 09 октомври „Интерфест”- Офицерски дом 20 часот со Лапо Ванучи, гитара – Италија, Лука Ториџијани, пијано -Италија

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.